Oplev vores udstillingsby i Silkeborg

Mød vores byggerådgivere hver søndag kl. 12-15

På Mariedalen i Silkeborg kan du opleve tre udstillingshuse. Hver søndag mellem kl. 12-15 kan du møde vores byggerådgivere.

Som noget helt nyt kan du desuden booke et besøg i udstillingsbyen, når det passer dig mellem kl. 08 og 20.

Se kørselsvejledning her

Besøg vores udstillingsby hver dag fra kl. 8 - 20

Book besøg her
Længehus 165 kvm

Dette rummelige længehus er designet med storfamiliens behov i tankerne. Fire værelser, herunder en praktisk børneafdeling ved husets indgang og et ekstra værelse ved køkkenet, perfekt til hjemmearbejdspladser. Et stort køkken/alrum og en lys stue med direkte adgang til terrassen skaber ideelle rammer for samvær.
Design hus og se pris her
Spisestuen
Huset har et stort og dejligt køkken/alrum. Bemærk det imponerende vinduesparti, der åbner op til terrassen. Et ideelt sted til både familiemiddage og hyggelige stunder med venner.
Soveværelse
Forældreafdelingen byder på et rummeligt soveværelse, en walk-in med god opbevaringsplads og et tilhørende badeværelse. Et behageligt sted at slappe af og trække sig tilbage.
Dagligstuen
Den store stue stråler af lys takket være et imponerende dobbelt vinduesparti, der løber langs gavlen. Dette skaber ikke kun en fornemmelse af rummelighed, men tilføjer også en indbydende atmosfære. Med direkte adgang til terrassen og haven bliver stuen et centralt samlingspunkt. Et ideelt rum til afslapning, underholdning og til at skabe minder.
Badeværelse
Badeværelset i forældreafdelingen er designet med fokus på modernitet. Det er elegant og funktionelt og skaber en oase af ro. De stilfulde armaturer og kvalitetsmaterialer bidrager til en luksuriøs oplevelse.
Hyggekrog
Det ekstra værelse ved køkkenet fungerer som en perfekt hyggekrog eller hjemmekontor. Her kan du skabe din egen personlige oase, hvor kreativitet og produktivitet blomstrer. Det er et rum, du kan tilpasse dine behov, uanset om det er arbejde eller afslapning.
Bryggers
Bryggerset er en funktionel del af huset med praktisk opbevaringsplads til tasker, sko og overtøj. Og praktikken går ikke på kompromis med æstetikken.
Solceller
Vælg vedvarende energi med solceller integreret i taget. Ud over at skabe en energieffektiv løsning til huset, sender solcellerne også et signal om miljøbevidsthed.
Længehus på 165 kvm
Her er der plads til storfamilien, der ønsker både funktionalitet og hygge. Indretningen byder på en selvstændig børneafdeling ved husets indgang og et ekstra værelse til hjemmearbejde. Et stort og dejligt køkken/alrum skaber rammerne for tid med både familie og venner.
Mariedalen 140 - Silkeborg
Mariedalen 140 - Silkeborg
Mariedalen 140 - Silkeborg
Mariedalen 140 - Silkeborg
Mariedalen 140 - Silkeborg
Mariedalen 140 - Silkeborg
Mariedalen 140 - Silkeborg
Mariedalen 140 - Silkeborg
Mariedalen 140 - Silkeborg
Vinkelhus 230 kvm

Dette imponerende vinkelhus på 230 kvm er designet med plads til den store familie og minimalt spildplads. Den klassiske parcelarkitektur og vinkeludformningen giver huset en karakteristisk og tiltalende facade. Med en rummelig planløsning er dette hjem ideelt til både komfortabelt familieliv og hjemmekontorbehov.
Design hus og se pris her
Køkken/alrum
Det store køkken-alrum skaber de bedste rammer for samvær. Pladsen er designet til at rumme den store familie med lethed. Det store vinduesparti giver ikke kun masser af naturligt lys, men også en betagende udsigt til omgivelserne.
Lækkert køkken
Køkkenet er en fusion af funktionalitet og stil. Moderne designelementer kombineres med ekstra opbevaringsplads til køkkenmaskiner eller storindkøb. Dette køkken skaber en inspirerende ramme for madlavning og familiemåltider.
Stuen
Den rummelige stue indbyder til afslapning og socialt samvær. Naturligt lys strømmer ind fra vinduerne, og det åbne layout giver en behagelig atmosfære. Et ideelt sted til familiehygge eller underholdning af gæster.
Spiseplads
Spisepladsen er placeret i forlængelse af køkken-alrummet, hvilket skaber en sammenhængende og funktionel enhed. Det er det perfekte sted for familien at samles og dele måltider.
Entré med skabsplads
Den velorganiserede entré byder på rigelig skabsplads til opbevaring. En praktisk og æstetisk indgang til hjemmet.
Soveværelse
Forældreafdelingen tilbyder et roligt soveværelse med en rummelig walk-in og direkte adgang til et stilfuldt badeværelse. Dette er en tilbagetrukket oase, perfekt til afslapning og privatliv.
Badeværelse
Det elegante badeværelse i forældreafdelingen kombinerer funktionalitet med æstetik. Her kan man nyde høj komfort og luksus i eget hjem.
Bryggers
Bryggerset er rummeligt og funktionelt med ekstra opbevaringsplads. Ideelt til opbevaring af dagligdagens nødvendigheder og husholdningsartikler.
Vinkelhus 230 kvm
Her kan I opleve et hus med hele fem gode værelser samt en skøn forældreafdeling med walk-in og badeværelse. Planløsningen byder på en god og rummelig entré med indgang til et stort køkken/alrum med plads til hygge med familie og venner.
Vinkelhus 230 kvm
Her kan I opleve et hus med hele fem gode værelser samt en skøn forældreafdeling med walk-in og badeværelse. Planløsningen byder på en god og rummelig entré med indgang til et stort køkken/alrum med plads til hygge med familie og venner.
Mariedalen 168 - Silkeborg
Mariedalen 168 - Silkeborg
Mariedalen 168 - Silkeborg
Mariedalen 168 - Silkeborg
Mariedalen 168 - Silkeborg
Mariedalen 168 - Silkeborg
Mariedalen 168 - Silkeborg
Mariedalen 168 - Silkeborg
Mariedalen 168 - Silkeborg
Mariedalen 168 - Silkeborg
Mariedalen 168 - Silkeborg
Vinkelhus 170 kvm

Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Design hus og se pris her
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Vinkelhus 170 kvm
Her bliver drømmen om at samle familie og venner om den store køkkenø indfriet. Få masser af bordplads til kulinarisk udfoldelse og et køkkendepot med plads til opbevaring. Den skønne stue giver til en overdækket terrasse, hvor der er plads til udehygge mange måneder året rundt. Yderligere er der både en børne- og forældreafdeling.
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg
Mariedalen 170 - Silkeborg